Gönderen Konu: Yeni Subaru Alacak Arkadaşlar ve Ziyaretçiler !!Sorun Cevaplayalım !!  (Okunma sayısı 384522 defa)

lutfu55

605072632  bu araç alınır mı

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kişiye göre değişir.Ben almam.Almama sebebim tramerden ziyade nasıl onarıldığını bilmediğim bir araca ailemle nasıl bineceğim?Eğer sigortanın pert edip eciş bücüş adamlara sattığı ve onlarında airbagini yerine koymadığı,şasesini ısıtarak cam gibi kırılgan hale getirdiği bir araçsa benim ve/veya ailemin tabutu olur .Eğer nasıl onarıldığını sizinle paylaşırlarsa bizimle paylaşın yorumumuzu yazalım.
Evet yetkili serviste yapılmamış

Bedava olsa alınmaz.Yada tofaş sağlamlığında kabul edip binilebilir.2018 model araba arka lastiğinden kaldırıma takıldığı için ikiye bölündü bu ülkede hem de yetkili serviste onarılmış araç.Dava sonunda aracın yetkili servis eliyle şaseciye bırakıldığı ve üretici protokolüne uygun onarım yapılmadığı ortaya çıktı.Bor çeliğini(herhangi metali) oksiasetilen ile ısıtırsanız yapısı bozulur ve mukavemetini kaybeder.Bu oksiasetilen her sanayi dükkanında yanyana göreceğiniz sarı mavi tüplerdir.
Teşekkürler ederim yorumun için
Araç sağdan darbe almış büyük ihtimal. Airbag açmış kaput, sag on arka kapi değişmiş direkler de birşey yok dedi eleman.

ahmet_zxc

605072632  bu araç alınır mı

bu forumdaki sizin mesajlardan önce arabayı gördüm ve ilan sahibine mesaj yazdım.

kaza fotoları ve servis formlarını istedim, alıcıyım bugün geleyim dedim ama cvp verme zahmetine bile girmediğine göre vardır bir bildiği.

aman yaklaşmayın.

ahmet_zxc

bu arada 4 senede 8000 km gitmiş, bana çok az geldi

serkandorman

Türkiye'deki Sigorta sistemi(!) sadece sigorta firmasını maddi olarak korur.Kaza yaptınız servise gittiniz.Tam ekipmana sahip ve eğitimli ustalara sahip bir servis olsun bu mesela.Yetkili servis 20,000 lira masraf çıkardı diyelim.Ekspertiz geliyor ve diyorki 10,000 liraya yap yoksa alırım arabayı başka yere götürürüm.Yetkili servis bu eksperle anlaşamazsa sigortacı aracı alıp merdiven altı tabir edilen hiçbir teknik protokole uymayan ,yolcu güvenliğinin hiçe sayıldığı yerlere bu arabayı tamir ettiriyorlar.100,000 liralık araç 30,000 tl masraf var pert olacak değilmi.Sigorta bu aracı pert ediyor ve aracı dışarıdan birilerine satıyor.Yetkili servis onarım fiyatı 30,000 tl olan aracı 5000 liraya onaran alıcı aracı türlü palavralarla tekrar satışa koyuyor.Avantaklı diye nerede ve ne şekilde onarıldığını bilmediğiniz aracları ucuz diye satınalmayın.Kendinizi ve ailenizi tehlikeye atmayın.Ayrıca yetkili servis bile olsa aracınızın nasıl onarıldığına hakim olun.Yetkili servis olması doğru onarıldığı anlamına maalesef gelmez. Bir diğer konu muadil parça yoktur.Çakma yan sanayi kalitesiz parça vardır.Aracınıza muadil parça taktırmayın.Net.
instagram// subaruforever555
facebook sayfa// subaru4ever.com
facebook grup// www.subaru4ever.com

Tags: