Gönderen Konu: Yeni Subaru Alacak Arkadaşlar ve Ziyaretçiler !!Sorun Cevaplayalım !!  (Okunma sayısı 323591 defa)

Canibeyaz

xt şehirdışında dizele göre %25-30 fazla yakabilir ama şehiriçinde bence %50 fark olur. çünkü benzinli araç dur kalklarda her zaman dizele göre çok yakar daha detaylı bilgiyi 2015 dizel foresterdan 2016xtye geçen KENAN arkadaşımızdan edinebilirsiniz. ben aracımı alalı 2 ay oldu 5.500 km yaptım, bunun 2.000 kmsi şehir dışı. Xt yide düşündüm ama outback konforu olmadığı için bide şehiriçi 1 depoyla 400km bile gidemeyeceğimi düşündüğümde vazgeçtim. xtnin deposunun en az 80 lt olması gerekir.

karidesteknesi

Xt yorumlarına bakarak söylemiştim aslında, dediğiniz gibi fark yüksekse xt sadece keyif için alınabilir

karidesteknesi

Yanlış öğrenmediysem dizel forester için şehir içi tüketim 8-10 arasında değişiyor, şehir dışı 110 sabitleme ile 5,5 lt gibi, 150-160 ile 7,5 larda. Karma tüketimde 8 gibi.

ayancıklı

Yanlış öğrenmediysem dizel forester için şehir içi tüketim 8-10 arasında değişiyor, şehir dışı 110 sabitleme ile 5,5 lt gibi, 150-160 ile 7,5 larda. Karma tüketimde 8 gibi.

2015 dizel forester kullanıyorum şehir içinde sizin verdiğiniz rakamlara hiç çıkmadım. Şehir içinde yakıt tüketimim  kullanıma göre 6.8 ile 7.6 arasında değişiyor. Standart tüketim değerim 7,2-7,4 arasında.

Canibeyaz

Gördüğünüz üzere ODO ortalaması 9.1. Bu değer 4857km de oluşmuş ve yaklaşık 2.000kmsi şehir dışıdır. Şehir dışı hızımda 130dan aşağı olmamıştır.

A yakıt ortalamasında yakıtı aldıktan sonra 232.5 km yapmışım ve ortalama hızım 42km. Aynı şartlarda 350 km daha gideceğim görülüyor. Bu değerin hepsi şehiriçi istanbul trafiğidir.

aracım 5 gün serviste kaldı tampondaki çiziği boyatmak için. Bu sürede caddy ve passat araçlarımızı kullandım aynı şartlarda. onlarında ortalaması 7.9 ve 7.5 oldu.

« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2017, 16:02:16 Gönderen: murattemel »

karidesteknesi

2015 dizel forester kullanıyorum şehir içinde sizin verdiğiniz rakamlara hiç çıkmadım. Şehir içinde yakıt tüketimim  kullanıma göre 6.8 ile 7.6 arasında değişiyor. Standart tüketim değerim 7,2-7,4 arasında.
Söylediğim değerleri 6 farklı kişi ile konuşup yazdım aslında benim deneyimim değil, sonunda alacam bi dizel forester veya outback kendim test edecem 😂

drant

• impreza 2.0 r
  • **
  • Toplam beğeniler: 3
    • Profili Görüntüle
  • araç yılı ve modeli: 2016 Forester TD Sport
  • il/ilçe: Tekirdağ
50.000 km ortalaması 8.1 lt. 2016 Forester
Mesai günleri 150 km (Çerkezköy -Tekirdağ-Çerkezköy ) 35-40 ışık, en az yarısında dur kalk, çoğunda kalkış dip gaz ile, 15-20 km si 150-170 km/s hız,  yani olabildiğince zorlayarak kullanım ortalaması.
Antalya-İst 4 kişi full bagaj 5.8 lt ortalama yakalamışlığım da var. Bundan önceki araç net 1.5 lt daha az yakıyordu aynı güzergah aynı kullanım tarzında  (2010 Forester TD manuel)
FORESTER TD

karidesteknesi

Mesai günleri 150 km (Çerkezköy -Tekirdağ-Çerkezköy ) 35-40 ışık, en az yarısında dur kalk, çoğunda kalkış dip gaz ile, 15-20 km si 150-170 km/s hız,  yani olabildiğince zorlayarak kullanım ortalaması.
Antalya-İst 4 kişi full bagaj 5.8 lt ortalama yakalamışlığım da var. Bundan önceki araç net 1.5 lt daha az yakıyordu aynı güzergah aynı kullanım tarzında  (2010 Forester TD manuel)
Model yenilendiğinde yakıt artması ilginç olmuş, cvt ekonomi odaklı değil anlaşılan, yinede söylediğiniz kullanım ortalamalarına göre çok başarılı 8.1. Sizin km ortalamanızda baya iyi , iki sene bile olmadan 50 bin km. Ben bugün levorgla mersin niğde arası hız sabitleyici ile 125 km/h hızla seyehat ettim, yol düz değil toplamda 1000 metre rakım farkı vardır ortalama 9,6 lt yaktı. Yolda neredeyse tüm virajlar dahil 125 km ile gitmek ayrı bir keyif :)

OguzhanEren

Model yenilendiğinde yakıt artması ilginç olmuş, cvt ekonomi odaklı değil anlaşılan, yinede söylediğiniz kullanım ortalamalarına göre çok başarılı 8.1. Sizin km ortalamanızda baya iyi , iki sene bile olmadan 50 bin km. Ben bugün levorgla mersin niğde arası hız sabitleyici ile 125 km/h hızla seyehat ettim, yol düz değil toplamda 1000 metre rakım farkı vardır ortalama 9,6 lt yaktı. Yolda neredeyse tüm virajlar dahil 125 km ile gitmek ayrı bir keyif :)

Yeni model (+cvt) eski kasa manuel'e gore daha agir olabilir, o yuzden cok yakiyor olabilir, bakmak lazim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

drant

• impreza 2.0 r
  • **
  • Toplam beğeniler: 3
    • Profili Görüntüle
  • araç yılı ve modeli: 2016 Forester TD Sport
  • il/ilçe: Tekirdağ
Aradaki farkın manuel / otomatik olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Gerçi arada yaklaşık 100 kg fark var ama bu kadar etkilemez sanırım. 1505/1615 kg
Fabrika verisi ort 5.9/6.3 100km/lt , şehir içi 7.2/7.5
FORESTER TD

serkandorman

Aradaki farkın manuel / otomatik olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Gerçi arada yaklaşık 100 kg fark var ama bu kadar etkilemez sanırım. 1505/1615 kg
Fabrika verisi ort 5.9/6.3 100km/lt , şehir içi 7.2/7.5

Bence de şanzımandan fakat cvt uzun yolda ekonomik olması gerek.
instagram// subaru4ever555
facebook sayfa// subaru4ever.com
facebook grup// www.subaru4ever.com

serkankucuk

Mersinli olduğum ve Ankarada yaşadığım için bu bahsettiğiniz yolun yarısını çok gittim geldim. Sabit 125 ile gitmek çok keyiflidir tabi ama 9.6 ortalama çok fazla geldi bana :) Hani o yol için 8 felan yaksa neyse diyecem ama.
Arabanın yükü nasıldı?
2008 - Subaru Impreza 1.5 HB M/T
Atiker

karidesteknesi

Mersinli olduğum ve Ankarada yaşadığım için bu bahsettiğiniz yolun yarısını çok gittim geldim. Sabit 125 ile gitmek çok keyiflidir tabi ama 9.6 ortalama çok fazla geldi bana :) Hani o yol için 8 felan yaksa neyse diyecem ama.
Arabanın yükü nasıldı?
Bagaj yarısına kadar dolu (bir büyük, iki küçük valiz, birkaç küçük eşya), iki kişi birde çocuk ve klima 23 dereceye ayarlı. Düz yol sabit hızda tükedim tatminkar ama, yokuş olduğunda ve turbo devreye girmeye başladığında tüketim yükseliyor.

serkankucuk

Bir büyük iki küçük valizle bagajın anca yarısının dolu olması ne kadar güzel bir şey :) Dağları aştıktan sonraki düzlükte yine 125 sabit gittiğinizde kaç civarında oluyor tüketim?
2008 - Subaru Impreza 1.5 HB M/T
Atiker

foresterfan

Ynt: Yeni Subaru Alacak Arkadaşlar ve Ziyaretçiler !!Sorun Cevaplayalım !!
« Yanıtla #1574 : 02 Ağustos 2017, 20:32:27 »
İstanbul'da doluya otoparkta yakalandık. Ben evde yoktum. Arka cam patladı. Kaputta 4 tane yumurta çapı kadar çukur var. Tavanda da 1-2 tane var. Stokta cam olmadığı için Japonya'dan sipariş verilmiş. Yarın servise gidip bakacağım. 3-4 hafta demişler gelmesi. Hiç stok olmaması da bana çok saçma geldi. (2009 Forester) 

Tags: