Gönderen Konu: XV İçin Runflat?  (Okunma sayısı 111 defa)

Oguzhang

• impreza 2.0 r
  • **
  • Toplam beğeniler: 8
    • Profili Görüntüle
  • araç yılı ve modeli: 2016 XV Premium
  • il/ilçe: Muğla
XV İçin Runflat?
« : 12 Mart 2019, 22:03:42 »
Run Flat lastik deneyimi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

XV için Run flat tavsiye edermisiniz?

serkankucuk

Ynt: XV İçin Runflat?
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2019, 12:46:52 »
Donanım Haber'deki XV konusunda okudum, kullananlar var, bir sorun yaşamadıklarını söylemişler.
Run flat kullananların esas gerekçesi yedek lastik olmaması fakat ağır ve yanakları çok sert lastikler olduğundan konfor azalır diye düşünenler de var, ben de öyle düşünüyorum açıkçası.
XV

Oguzhang

• impreza 2.0 r
  • **
  • Toplam beğeniler: 8
    • Profili Görüntüle
  • araç yılı ve modeli: 2016 XV Premium
  • il/ilçe: Muğla
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2019, 18:32:12 »
Valla her kafadan bir ses çıkıyor. Konfor azalır diyorlarda, yahu yollar patates tarlası gibi, hangi konfor? Şehrin göbeğinde yaşayan, her gün gıcır gıcır asfalttan başka yol görmeyenler konfor diyebilir de, herkes aynı değilki. Ben Muğladayım, Köylere ilçelere deniz falan gidiyoruz, yollar stabilizeden asfalta doğru değişiyor ve üstelik bol virajlı. Virajsız yol yok gibi.   İşte asıl bu konularda tecrübe lazım bana.

uyarserdar1973

« Yanıtla #3 : 13 Mart 2019, 20:30:46 »
Yol tutuş bakımından iyi olabilir özellikle viraj kabiliyeti için daha performanslı olur ancak çok zıplatan konforsuz bir lastik diyebilirim. Lastik yarılmadıkça tamir kiti iş görüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serkankucuk

« Yanıtla #4 : 14 Mart 2019, 09:36:11 »
Valla her kafadan bir ses çıkıyor. Konfor azalır diyorlarda, yahu yollar patates tarlası gibi, hangi konfor? Şehrin göbeğinde yaşayan, her gün gıcır gıcır asfalttan başka yol görmeyenler konfor diyebilir de, herkes aynı değilki. Ben Muğladayım, Köylere ilçelere deniz falan gidiyoruz, yollar stabilizeden asfalta doğru değişiyor ve üstelik bol virajlı. Virajsız yol yok gibi.   İşte asıl bu konularda tecrübe lazım bana.

BMW'sinde yazın RunFlat, kışın normal lastik kullanan arkadaşımın Ankarada yaşadığı tecrübeyi aktarayım, konfor nasıl değişir fikir vermesi açısından.

1 cm'lik bile farkın olmadığı asfalt yolda tabi ki hiçbir fark yok ama aslında her yeri asfalt olup da bütün rögar kapakları 5-10 cm çukur içinde olan, sürekli asfaltta kot farkları olan Ankara yollarında RunFlat ile küüt, tak tuk diye baya sarsıntı hissediyorsunuz ama normal lastiğin yanakları bu sıkıntıları biraz sönümleyebiliyor daha az küt, tak tuk hissediyorsunuz.

Ama tabi siz asfalt dışında da çok vakit geçiriyorum derseniz zaten bu fark sizi fazla da etkilemeyecektir tabi.

Tags: