Gönderen Konu: EFSANE GERİ DÖNÜYOR !  (Okunma sayısı 1078 defa)

karidesteknesi

Ynt: EFSANE GERİ DÖNÜYOR !
« Yanıtla #30 : 09 Şubat 2019, 09:35:55 »
Burda şu kafama takılıyor, eğimi geçememesinin sebebi torku tekere iletememesi sanırım, sistem bunu kısıtlıyor. Normal yolda dip gaz yapıldığında ise cvt mantığı maksimum hızlanma sağlayacak devir bandına sabitleme (sanal vites değişimleri var subarularda, fakat genel cvt mantığından bahsediyorum). Özeliikle bu araçlarda geniş bir devir bandında maksimum tork elde ediliyor. Düz yolda maksimum tork ile hareket eden araç eğimli arazide neden maksimum torku engelliyor. Yani düz yolda 1600-2800 devir arası maksimum tork ile sorunsuz hareket eden araç, neden eğime geldiğinde bu torku engelliyor.

Sernyc

« Yanıtla #31 : 09 Şubat 2019, 10:36:49 »
Haklısınız, yorumunuza ben de katılıyorum.
Kasım 2017 de MX5 sahibi oldum. Bazen güç olarak zayıf buluyor ve “keşke en az +20 HP daha olsaymış “diyorsam da her seferinde keyifle iniyorum araçtan.

Şahsi fikrimdir; Subaru araçları Mazda” dan çok daha keyifli ve bir tık daha üstün....

Hoş geldin Mustafa abi

Ben de 2009 legacy mi sattım 2018 mx5 aldım

Bir de almanyadan bustuck egzost getirttim.

Genel olarak atmosferik subarulara göre bence mazda düşük devirde daha canlı. Agırlığın da etkisi var tabiki.

Hedef 2000cc mx5 e geçmek kısmet olursa. Bustuck egzost ile 204 hp veriyorlar. Atmosferik misssss...

serkandorman

« Yanıtla #32 : 11 Şubat 2019, 08:15:43 »
Mustafa Abi Hoş geldin :)
instagram// subaruforever555
facebook sayfa// subaru4ever.com
facebook grup// www.subaru4ever.com

mtutun

• impreza 2.5 wrx sti
  • Toplam beğeniler: 12
    • Profili Görüntüle
  • araç yılı ve modeli: 2018 Subaru Levorg GT-S Sport Plus Eyesight
« Yanıtla #33 : 11 Şubat 2019, 14:27:06 »
Ben geldim de evde kimse yoktu gittim...

Otomobilleri otomobil yapan, hayranlarının ve sahiplerinin teveccühüdür. Satanların ticari faaliyetleri değil!

serkankucuk

« Yanıtla #34 : 11 Şubat 2019, 16:07:38 »
Ben geldim de evde kimse yoktu gittim...

Bizim için "araç yılı ve modeli: 2018 Subaru Levorg GT-S Sport Plus Eyesight" bunu biraz anlatabilir misin Mustafa abi?
XV

Tags: