Gönderen Konu: Time machine  (Okunma sayısı 184 defa)

Sernyc

Time machine
« : 07 Ekim 2018, 13:54:43 »
Arkadaşlar

Geçen Nisan 2009 subaru legacy aracımı yaklaşık 105000 de forum üyelerinden başka bir arkadaşa sattım.

Daha sonra önceden denemiş olduğum brz nin peşine düştum. Bu arada test sürüşü için de yetkili bayiyi distribütör e şikayet etmek zorumda kalmıtım zamanında Neymiş performans araçlarının test sürüşü yokmuş.

Neyse şikayet işe yaradı ve ben genel müdürün altında olan brz yi denemeye gittim ve açıkçası beğendim.
Aracı sattıktan sonra bayiyi 10 kere aradım ve araç için fiyat istedim. Dönen olmadı.

Araç alacağız diyouz adam fiyat vermiyor.

Ben de kızdım. Sanki bulunmaz hint kumaşı. O gazla kendimi mazda bayinde buldum. Mx 5 lere baktım falan fiyat aldım. Subaruya son bir şans vermek için ayrılıyorken, satıcı arkadaş
' agabey aşağıda müşteriye sattığımız yenı mazda kırmızısı mx5 var istersen rengini bir gör fikrin olsun dedi' Birlikte bodruma indik. Aracı gördüm ve gözümü ayıramadım. Bir renk bu kadar güzel olur. Rengine tav olup aracı deneme sürüşsüz aldım. Bir ay da gelmesini bekledim.

Şu an 13000km yaptım. Aracı çok severek kullanıyorum. O kadar adrenanin patlaması yaşıyorum. Bir bakmışım 100km ye çıkmışım.
Bana 90 lı yıllarda kullandığım arkadan itişli arabaları hatırlatıyor. Herşeyin dijital olmadığı yıllar. Araçla aranızda sürekli bir bağlantı var kopukluk yok.
Diğer araçları kullanmak prezervatifle sex yapmak gibi oluyor biraz tabiri caizse.

Sevmediğim tarafı hidrolik direksiyon olmalıymış

Aynalarda ısıtma yok

ahmet_zxc

Ynt: Time machine
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2018, 08:35:00 »
bende psikolojik olarak benzer bir durumdayım
subarunun buradaki temsilcilerinden ve servisinden yıldım artık.
hele BEKA diye bi yer var Allah düşmanımın başına vermesin...

serkankucuk

« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2018, 13:56:03 »
Hayırlı olsun, istediğiniz sınıfta bence de en alınası araç MX-5 hem de RF olanı :)
BRZ standart haliye parasını haketmiyor bile denilebilir, sanırım bu sebeple sağda solda gördüklerimiz hep oynanmış araçlar oluyor.

Ama MX-5 ayrı bi keyif, al sabah işe git akşam eve dön, al haftasonu üstünü aç sahilde turla, al piste çık gazla... Her yol var arabada....
XV

Sernyc

« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2018, 21:55:33 »
Katılıyorum.

Benim araçda rf.

Araç hafif olduğu için motor canlı kalıyor. Atmosferik olduğu için sesi çok iyi.
13000 km yakıt ortalamam 6.1

Yüzde 50/50 ağırlık dağılımı.

Çok keyifli.

chemaster

« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2018, 22:37:51 »
Aracınızı güle kullanın. En iyi araç beklentilerinizi karşılayan ve koltuğuna oturduğunuzda size keyif verendir.

Sent from my iPad using Tapatalk

serkankucuk

« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2018, 16:54:59 »
Katılıyorum.

Benim araçda rf.

Araç hafif olduğu için motor canlı kalıyor. Atmosferik olduğu için sesi çok iyi.
13000 km yakıt ortalamam 6.1

Yüzde 50/50 ağırlık dağılımı.

Çok keyifli.

Yakıt tüketimini söyleseniz başkası inanmaz :) Of nasıl canım çekti yalnız :) Güle güle keyifle kullanın, keşke ülkemiz istediğin aracı rahat rahat alıp bir süre kullanıp sonra da rahat rahat satabileceğimiz bir piyasaya sahip olsa da, merak ettiğimiz araçları kısa bir süre için alabilsek...
XV

Sernyc

« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2018, 20:13:23 »
Teşekkür ediyorum. Darısı isteyenlerin başına.

Araç alım satım ve ikinci el durumunda memleketin durumu ortada.

Bazen çok düşünmemek gerek.

Tags: