Gönderen Konu: 2013 XV İle Yola Devam  (Okunma sayısı 5455 defa)

emre-sti

Ynt: 2013 XV İle Yola Devam
« Yanıtla #60 : 14 Nisan 2018, 21:27:52 »
Araç sürerken hizlanirken cvt şanzımanı unutmamak lazım . Vites değişimi olmadığını için insan ileri geri ivlemenledigi için hızlanmıştır hissi veriyor keza sarsıntısız boxer motor da bunu destekliyor. Legaxy ile 230km hızda aldığım hissi şahin ile inanın 100 km civarı alıyorum araba 120 130km hiza çıksa aman Allahım uçuyorum sanıyorum ama legacy de öyle bir şey yok. Kaldı ki 4eat sanzimanli

emre-sti

« Yanıtla #61 : 14 Nisan 2018, 21:28:08 »
Araç sürerken hizlanirken cvt şanzımanı unutmamak lazım . Vites değişimi olmadığını için insan ileri geri ivlemenledigi için hızlanmıştır hissi veriyor keza sarsıntısız boxer motor da bunu destekliyor. Legaxy ile 230km hızda aldığım hissi şahin ile inanın 100 km civarı alıyorum araba 120 130km hiza çıksa aman Allahım uçuyorum sanıyorum ama legacy de öyle bir şey yok. Kaldı ki 4eat sanzimanli

serkankucuk

« Yanıtla #62 : 04 Mayıs 2018, 10:55:31 »
Geçen hafta aracıma Quatrro Garajda Atiker Grand taktırdım, pek istemiyordum LPG'ye geçmeyi ama ben bu arabaya uzun uzun doya doya binmek istiyorum ve benzin fiyatları şimdi bile yüksekken bundan 2-3 yıl sonra daha da katlanılmaz olacaktır diye düşünerek, LPG'yi tercih etmek zorunda kaldım.

Ayarın şöyle yapılmasını istedim, LPG'ye geçiş sıcaklığı 50 derece olacak, 4500 devir üzeri tamamen benzine geçecek.

Bu ayarla ilk depom 416 km götürdü, tabi bunun belki 30-40 km'lik belki daha az bir kısmı benzinde gidildi. Aynı ayarı 1.5 Imprezama da yaptırmıştım ve en fazla 300 km götürüyordu.
XV

emre-sti

« Yanıtla #63 : 15 Mayıs 2018, 17:08:37 »
Cvt farkı. 4 eat subarularin yavaşlama güç kaybı sebebi

serkankucuk

« Yanıtla #64 : 18 Mayıs 2018, 09:20:26 »
Dün LPG için AFR ayarı yaptırdım, belki duyanınız vardır http://lpgayari.com/neden-afr-ayari/ bu siteden ulaşabileceğimiz sadece birkaç şehirlerde bulunan kişiler yapıyor bu ayarı.

Daha hassas bir ölçüm ile tüm devirlerin karışımını ayarlıyorlar, ben Quattro'da montaj yaptırdığım ve Bekir abi yolda ayar yaptığı sorunsuza yakın bir ayar yapılır diye düşünüyordum ama bu AFR ayarından sonra gördüm ki araç kalkarken, ara hızlanmalarda, dur kalk trafik gaz-bırak-gaz şeklinde sürerken aynı benzindeki gibi sorunsuz sarsıntısız gidebiliyor.

LPG montajı çok önemli elbet, bu yüzden en iyi bilinen ustaları tercih ediyoruz ama bu ayar konusunda benim hep canım sıkılırdı, illa ki hoşuma gitmeyen bir şey kalıyordu, mesela gaz-bırak-gaz şeklinde durağan akan trafikte sürekli bir sallantı oluyordu, bu tür beni LPG'den soğutan şeyler kalmadı ayardan sonra.
XV

serkandorman

« Yanıtla #65 : 18 Mayıs 2018, 12:34:47 »
Dün LPG için AFR ayarı yaptırdım, belki duyanınız vardır http://lpgayari.com/neden-afr-ayari/ bu siteden ulaşabileceğimiz sadece birkaç şehirlerde bulunan kişiler yapıyor bu ayarı.

Daha hassas bir ölçüm ile tüm devirlerin karışımını ayarlıyorlar, ben Quattro'da montaj yaptırdığım ve Bekir abi yolda ayar yaptığı sorunsuza yakın bir ayar yapılır diye düşünüyordum ama bu AFR ayarından sonra gördüm ki araç kalkarken, ara hızlanmalarda, dur kalk trafik gaz-bırak-gaz şeklinde sürerken aynı benzindeki gibi sorunsuz sarsıntısız gidebiliyor.

LPG montajı çok önemli elbet, bu yüzden en iyi bilinen ustaları tercih ediyoruz ama bu ayar konusunda benim hep canım sıkılırdı, illa ki hoşuma gitmeyen bir şey kalıyordu, mesela gaz-bırak-gaz şeklinde durağan akan trafikte sürekli bir sallantı oluyordu, bu tür beni LPG'den soğutan şeyler kalmadı ayardan sonra.

egt ısını görme imkanın varsa onu da takip et.
instagram// subaruforever555
facebook sayfa// subaru4ever.com
facebook grup// www.subaru4ever.com

serkankucuk

« Yanıtla #66 : 18 Mayıs 2018, 13:46:30 »
Egt için arabada sensör var mıdır, varsa acaba Torq uygulaması gösterir mi ki?
XV

serkandorman

« Yanıtla #67 : 18 Mayıs 2018, 14:12:55 »
Egt için arabada sensör var mıdır, varsa acaba Torq uygulaması gösterir mi ki?

gösterebilir.
instagram// subaruforever555
facebook sayfa// subaru4ever.com
facebook grup// www.subaru4ever.com

emre-sti

« Yanıtla #68 : 18 Mayıs 2018, 21:34:34 »
Afr LPG ayarını tavsiye etmeyen de var. Gerekceleri arabanın oem sensör yerine takmadan egzoza takılan sensorun sağlıklı bilgi vermemesi bende kararsızım en son bemiir usta da ayar yaptırdım

Tags: