Gönderen Konu: CVT PROBLEMİ GERİ CAĞIRMA ABD  (Okunma sayısı 529 defa)

serkandorman

CVT PROBLEMİ GERİ CAĞIRMA ABD
« : 08 Temmuz 2017, 09:20:50 »
https://www.forbes.com/sites/jensen/2017/07/07/facing-complaints-subaru-offers-extended-warranties-on-1-5-million-vehicles/#4c2258ab79dc

Abd 'de 2010-14 modellerde yasanan 'kapaklanma ve stop etme'probleminden dolayi bu sanzimana sahip Subarular geri cagirilacakmis.Bu sanirim CVT'nin guclu versiyonuna sahip modeli.Bahsedilen araclar 3.6-2.5 lt motorlarda kullanilanlar.

instagram// subaru4ever555
facebook sayfa// subaru4ever.com
facebook grup// www.subaru4ever.com

OguzhanEren

Ynt: CVT PROBLEMİ GERİ CAĞIRMA ABD
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2017, 22:10:49 »
https://www.forbes.com/sites/jensen/2017/07/07/facing-complaints-subaru-offers-extended-warranties-on-1-5-million-vehicles/#4c2258ab79dc

Abd 'de 2010-14 modellerde yasanan 'kapaklanma ve stop etme'probleminden dolayi bu sanzimana sahip Subarular geri cagirilacakmis.Bu sanirim CVT'nin guclu versiyonuna sahip modeli.Bahsedilen araclar 3.6-2.5 lt motorlarda kullanilanlar.

Geri cagrilmamis ama garantileri uzatilmis. Tork konvertor durmaya yakin kilidi acmiyormus. Yani durmaya yakin debriyaja basmamak gibi. Yuksek torka dayanimli TR690 kodlu sanzimanin 2015 ve oncesi uretimlerinin bazilarinin tork konvertor kilitleri sorunlu demek ki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

OguzhanEren

« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2017, 22:14:03 »
Yani aslinda ulkemizde de satilan XT'lerin ve forester/outback dizellerin 2015 ve oncesi uretim olanlarina da dikkat. Eger tabii bize gonderdiklerinde birebir ayni sanzimani kullanmis iseler.

orion

« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2017, 10:17:40 »
Amerika üretimle bizdeki japon üretimleri arasında kalite farkı oluyor, mesela outback almadan bazı kronik durumların japon versiyonlarında yani avrupa pazarında olmadığını görmüştüm.

ceyhunugur

« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2017, 01:12:51 »
zaten cogu servıse bakın hepsı cvt sanzıman arızaları ıle doldu lakın turkıyede herhangıbır gerı cagırma yada garantı dıye bırsey yapılmadı
kısacası cvt sanzıman patladı suan en cok xv ve foresterda arızalar cogaldı levorg ve outback te suan ses seda yok
subaru yaşam tarzıdır !

emre-sti

« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2017, 17:07:08 »
zaten cogu servıse bakın hepsı cvt sanzıman arızaları ıle doldu lakın turkıyede herhangıbır gerı cagırma yada garantı dıye bırsey yapılmadı
kısacası cvt sanzıman patladı suan en cok xv ve foresterda arızalar cogaldı levorg ve outback te suan ses seda yok
Hadi ya ne oldu onlara . Dsg makarası yaparken biz dolandik ceveteya

cemege

• impreza 1.5
  • *
  • Toplam beğeniler: 3
    • Profili Görüntüle
  • araç yılı ve modeli: 2013 Forester
  • il/ilçe: MUĞLA-BODRUM
« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2017, 09:34:01 »
Herkese Günaydın.. Benim Forester da geri vites manevralarda sanki balatalarda sıkma-bırakma gibi bir hal olmaya başladı.Cadde Barış ustaya sorduğumda eski kasalarda kronik sorundu,yeni kasalarda da başladı mı acaba? diye bir yanıt verdi. Tesadüf/değil pek bilmem ama bu mevzu; korna sorunu,takiben direksiyon sargı tamiri,Bodrumda orijinal olmayan bir cihazla(Würth) kalibre edemeyip; abs,airbag,vdc uyarı ışığı yakması sonrası başladı.Barış usta bu duruma " orj. cihazla kalibrasyon- rot balans- tekrar kalibrasyon la çözeriz bu yanal açı sorununu" diyerek yardımcı olmaya çalıştı sağolsun.Bana en yakın servis İzmir Bayraktar ama gerek forumdan,gerek buradaki xv sahibi bir arkadaştan ve benim 1 kez servis tecrübesinden edindiğime göre çok güvenemedim. O yüzden bu konuda tecrübe edinmiş,başka tavsiyesi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim...

chemaster

« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2017, 12:46:12 »
Bu konuda biraz detay verirmisiniz. Bu bilgiyi nereden aldınız acaba

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

serkandorman

« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2017, 13:41:16 »
ben servise ugruyirum hep cvt ile ilgili anormal bir durum gormedim.

ayancıklı

« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2017, 19:14:29 »
Benim forester aracım da 40.000 km de herhangi bir sorun yaşamadım. Bu zamana kadar sıfır alıp kullandığım en sorunsuz araç diyebilirim.

Kemal

« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2017, 21:52:54 »
Merhaba,
Benim 2015 Model Dizel forester 90.000 km de şu ana kadar CVT ile ilgili sıkıntı yaşamadım

Frequentlyflyer

« Yanıtla #11 : 21 Temmuz 2017, 00:53:03 »
45bin km XV, 23bin km Forester XT kullandım, CVT'de ben de sorun yaşamadım.

serkandorman

« Yanıtla #12 : 24 Temmuz 2017, 08:58:37 »
Ben de XV 2014 38,000'de sattım ve hiç bir sorun yaşamadım.

Tags: