Gönderen Konu: İlk nazarlığımız oluştu :)  (Okunma sayısı 403 defa)

Canibeyaz

İlk nazarlığımız oluştu :)
« : 05 Haziran 2017, 15:50:23 »
arkadaşlar aracım park halindeyken vatandaşın biri tampona imzası bırakmış. Bırakmakla kalmamış resmen kazımış. Herneyse şimdi resimde tam gözükmeyebilir boya tamamen kalkmış, tamponda hasar veya kasma veya kalkmada yok. Boyanın alıtındaki plastikte hasar çizik kalkma vs yok. Servisi aradım; lokal boya olmaz tamponu tamamen söküp boyayıp takıcaz ve 3 gününüzü alıcaz dedi. Sizlerin düşüncelerini almak isterim.

serkandorman

Ynt: İlk nazarlığımız oluştu :)
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2017, 15:55:41 »
arkadaşlar aracım park halindeyken vatandaşın biri tampona imzası bırakmış. Bırakmakla kalmamış resmen kazımış. Herneyse şimdi resimde tam gözükmeyebilir boya tamamen kalkmış, tamponda hasar veya kasma veya kalkmada yok. Boyanın alıtındaki plastikte hasar çizik kalkma vs yok. Servisi aradım; lokal boya olmaz tamponu tamamen söküp boyayıp takıcaz ve 3 gününüzü alıcaz dedi. Sizlerin düşüncelerini almak isterim.

Geçmiş olsun.Tamponu Lokal de boyatabilirsiniz.Benim eski sahip olduğum forester'ın tamponunu autoking lokal boyamıştı ama renk tam tutmamıştı.İyi işçiliği olan bşr yer lokal yapabilir.

serkankucuk

« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2017, 16:29:43 »
Ankara'da çok arkadaşımın tamponunda sadece hasar gören yeri boyattık.
Servislerin bazen boyacıları iyi olmayabiliyor, boyanan yer mutlaka göze batar kötü işçilikte.
2008 - Subaru Impreza 1.5 HB M/T
Atiker

serkandorman

« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2017, 17:10:17 »
Hangi şehirdesiniz?Geçen gün Erce aracının bir yerini boyattı.Aracın üzerindeki boyadan boya üreten bir boya makinası varmış.Eğer bu makina varsa renk farkı olmaz.

Canibeyaz

« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2017, 17:24:41 »
istanbuldayım, autokinge mail attım, olmadı giderim autokinge konuşurum. Açıkcası  böyle bi hasar için tampon indirtmek istemiyorum

serkandorman

« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2017, 17:27:09 »
istanbuldayım, autokinge mail attım, olmadı giderim autokinge konuşurum. Açıkcası  böyle bi hasar için tampon indirtmek istemiyorum

Ben olsam önce o bölgeye bir güzel pasta yapar durumu net görürüm sonrasında da bu işi becerecek iyi bir boyacı bakarım.Pastadan sonra durumun o kadar da kötü olmaığını göreceksiniz.İlla Subaru'ya götürmeniz şart değil iyi boya yaptığını bildiğiniz başka bir yetkli servis de olur.Kia,nissan vsvs gibi.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2017, 17:29:06 Gönderen: serkandorman »

chemaster

« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2017, 20:20:25 »
Autoking i boya konusunda tavsiye etmiyorum. Genellikle kaskodan  araçlar gittiği için işçilikleri özenli değil. Bu dediklerim İkitelli için geçerli, Diğer şubelerini bilmiyorum ama ben sorun yaşayınca araştırdığım da boya konusunda memnuniyetsizliğin çok olduğunu görmüştüm.

Sent from my iPad using Tapatalk

serkandorman

« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2017, 21:39:33 »
Autoking i boya konusunda tavsiye etmiyorum. Genellikle kaskodan  araçlar gittiği için işçilikleri özenli değil. Bu dediklerim İkitelli için geçerli, Diğer şubelerini bilmiyorum ama ben sorun yaşayınca araştırdığım da boya konusunda memnuniyetsizliğin çok olduğunu görmüştüm.

Sent from my iPad using Tapatalk

Kartal'da ayni.

denz

• impreza 1.5
  • *
  • Toplam beğeniler: 6
    • Profili Görüntüle
  • araç yılı ve modeli: 2014 Forester XT
  • il/ilçe: Kdz. Ereğli/İzmir
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2017, 23:20:36 »
Geçmiş olsun

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canibeyaz

« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2017, 23:35:55 »
Serkandorman hocam bilgileriniz için saolun. Dediğiniz gibi iyi bir boya ustası bu durumu kolayca halledebilir bu hafta müsait bir zaman bulup boyacı bi ustam var onada gösteririm. Aslında 10 a yakın aracım oldu böyle durumları hiç önemsemem, aracıma pek bakmam özen göstermem ama bu araba bi başka ya çok ilgimi çekiyor şaşırıyorum kendime. Hadi araç yeni diye oluyor diycem ama önceki yeni araçlarımdada bu tür şeyler oldu ama hiç ilgilenmez hiç umursamaz tavırlar içinde olurdum. Hadi hayırlısı bakalım daha ne günlerimiz olacak :)

serhat01

« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2017, 02:57:02 »
Geçmiş olsun öncelikle İzmitte kaporta boyacı bir ustam var adam maseratiye bile lokal boya yaptı hiç de sırıtmadı. Istanbulda da illaki iyi usta vardır o boyayı tutturacak. Kaldı ki aracınız yeni olduğu için boya solması olmayacağı için üzerindeki koddan çok rahat renk tutturulur. Sadece ustanın iyi işçilik yapması kalır geriye
1997 vts
1997 corolla
1992 integra X 2
1996 civic 1,4
2005 civic ep3
2009 impreza :)

Fores

« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2017, 08:18:22 »
Geçmiş olsun, benzer bir hasarda benim aracımda vardı, kaskodan mini onarım ile lokal boya yaptı autoking, azcık güneşte yeni boyanan yer belli oluyor, bence tavsiye etmiyorum autoking işçiliğini.

Spoiler yaptırmıştım bir kaç sene önce araca, adamlar süper boyamışlar, hiç bir şekilde fark belli olmuyor.

ahmet_zxc

« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2017, 18:10:17 »
ben olsam hiç ellemem. paslanacak biyer değil sonuçta.

nazarlık olsun bırak öyle kalsın.

orion

« Yanıtla #13 : 28 Haziran 2017, 21:53:13 »
Kia oguslarda gecen tampon ve kaput ucuna gri renkte lokal boya yapildi. (Ufak bir kaza sonrasi) gri renk diyorum dikkat edin :) Yeri bulabilene plaket veririm. Bilgisayarla renk ayarini bulup boyayi kendi hazirliyormuş alet. 15000tlye almislar, her servise lazim bence.

OguzhanEren

« Yanıtla #14 : 28 Haziran 2017, 23:08:49 »
Kia oguslarda gecen tampon ve kaput ucuna gri renkte lokal boya yapildi. (Ufak bir kaza sonrasi) gri renk diyorum dikkat edin :) Yeri bulabilene plaket veririm. Bilgisayarla renk ayarini bulup boyayi kendi hazirliyormuş alet. 15000tlye almislar, her servise lazim bence.

Bizim sedefli beyaza 10 tane bilgisayar birlikte calissa kusursuz lokal boya yapamaz, emin oldum artik.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tags: